Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Kryzys w Weather Underground  (Przeczytany 4422 razy)

Offline Lukdirt

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Kryzys w Weather Underground
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Lipiec, 2018, 10:34:31 »
Przesyłanie danych ze stacji pogody na Wunderground w końcu zaczęło działać. Chociaż nie wiem, czy to chwilowa naprawa, czy później znowu będą z tym kłopoty? Jak uważacie?
Zresztą sami zobaczcie, że bez problemu przesłały mi się dane z kilku poprzednich dni -
https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=ILSKIEGL2#history/s20180715/e20180715/mdaily

PS: Jednak naprawa okazała się chwilowa. Końcówka przesyłania, obejmująca dzień dzisiejszy, znowu przestała działać. Mapka nad wszystkimi danymi znowu znikła, a zatrzymanie przesyłania nastąpiło przy godzinie 7:24 :(

Oto dowód - zatrzymanie wykresu jest o godzinie 7:24 -
https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=ILSKIEGL2#history/s20180716/e20180716/mdaily
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec, 2018, 10:28:20 wysłana przez Lukdirt »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #30 dnia: 16 Lipiec, 2018, 10:34:31 »

Offline Lukdirt

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Lipiec, 2018, 17:41:05 »
Po kilku dniach znowu próbowałem przesłać dane. I co się okazało? Że starsze dane bez problemu się przesyłają, ale kilka godzin przed aktualną godziną przesyłanie danych zostaje przerwane. I na wykresie kolejny pomiar jest o kilka godzin późniejszy.

Widać to np. tutaj -
https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=ILSKIEGL2#history/s20180720/e20180720/mdaily

Przesyłanie danych na serwer Wunderground rozpocząłem około godziny 5:25 PM. Dane z poprzednich dni bez problemu się przesłały, ale tylko do godziny 2:40 PM. Później na wykresie jest dziura.
Chyba rozumiecie, o co mi chodzi?

Offline felix

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 2
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Wrzesień, 2018, 21:02:05 »
Od 3 dni przy próbie wejścia na swoje stacje dość często pojawia mi się komunikat:

"An error occured:

backend failure"

Też tak macie?

Offline Dador

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 48
    • Rybnik - Smolna
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Wrzesień, 2018, 21:15:05 »
W zasadzie na jakąkolwiek stacje byś chciał wejść, jest ten sam komunikat, co wyżej. Pomaga odświeżenie strony, czasem parokrotne  ::)

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 34
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Wrzesień, 2018, 21:27:05 »
Od 3 dni przy próbie wejścia na swoje stacje dość często pojawia mi się komunikat: An error occured: backend failure" Też tak macie?

... czyli "Wystąpił błąd: awaria serwera".

(...)  Pomaga odświeżenie strony, czasem parokrotne

A ja wykonuję taki 'myk" --->  poprzez właśnie taką a nie inną mapę_kliknij wchodzę na swoje lub inne stacje i otwieram w "nowej karcie" poprzez wczesniejszce precyzyjne ustawienie "rączki z wysuniętym palcem wskazującym" na ikonie stacji ;) - pomaga ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2018, 21:31:05 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline felix

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Wrzesień, 2018, 09:11:48 »
Mapka bardzo mi się spodobała. Szkoda tylko, że ją też dopadł kryzys na WU. Niestety u mnie próba wejścia na jakąś stację często kończy się tym samym komunikatem: "An error occured backend failure"

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Wrzesień, 2018, 09:39:34 »
Spróbuj usunąć pliki cookies dla wunderground...

PS: cieszę się, że ta zapomniana przez nowego operatora czyli Amazona mapka - a więc jeszcze nie zepsuta ;) - tak Ci się podoba ;)

... kiedyś  funkcja podglądu nazwy ikony stacji - którą posiada ta mapka - dostępna była również na oficjalnej mapie WU_kliknij
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2018, 09:49:46 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline felix

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Wrzesień, 2018, 10:20:23 »
Na oficjalnej mapie WU u mnie nadal działa funkcja podglądu nazwy ikony stacji. Niema wykresu, ale działa. Dopóki nie było kryzysu to z niej korzystałem.
Usunąłem pliki cookies, i jak na razie jest lepiej.
Nie wiem czy zauważyłeś ale na Twojej stacji IPOMORSK23 jest już ponad 18000 odwiedzeń w tym miesiącu. Czyżby kontrwywiad lub inne służby zainteresowały się Twoją stacją?

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Wrzesień, 2018, 21:10:43 »
Na oficjalnej mapie WU u mnie nadal działa funkcja podglądu nazwy ikony stacji.Nie ma wykresu, ale działa.(...)

... uściślijmy ...

Na "oficjalnej" mapie WU - czyli tej_kliknij po naprowadzeniu kursora "rączki" (bez kliknięcia) na ikonę stacji nie pojawia się nazwa stacji. Nazwa stacji wraz z ID i z tabelką pojawia się dopiero po kliknięciu na ikonę stacji. Gdy pojawi się tabelka z ID, wykresy pojawią się gdy ustawisz w tabelce opcję "Graph" zamiast domyślnie "Current". Aktualnie widoczny wykres  zależy od rodzaju ustawionej ikony na mapie (opady, temp...itp)

Natomiast na "mojej" ;)  mapie stacji czyli pokazanej powyżej_kliknij nazwy stacji pojawiają sie już po muśnięciu kursorem ("rączką") ikony stacji. Po kliknięciu pojawia się tabelka z ID stacji i wykresem - bez konieczności zmian ustawień aby zobaczyć wykresy.

Sprawdzałem jak to działa na czterech przeglądarkach : IE, EDGE, FireFox i Chrom - na każdej działa identycznie ;) tak jak opisałem powyżej.

Dlatego "moja" ;) mapka jest wygodna w szybkim rozpoznawaniu nazwy stacji bez klikania w ikony stacji i zaglądania w głąb. Tak niegdyś funkcjonowało to w tzw "oficjalnej" mapie WU stacji przed przejęciem WU przez Amazona ;)

(...) Nie wiem czy zauważyłeś ale na Twojej stacji IPOMORSK23 jest już ponad 18000 odwiedzeń w tym miesiącu. Czyżby kontrwywiad lub inne służby zainteresowały się Twoją stacją?

Znam temat. Za dobę przybywa ponad 5000 wejść. Do 20. września przyrosty były normalne a od 21-go zaczyna przybywać wlaśnie o te 5000 za dobę.

Moja stacja została zarekomendowana do śledzenia pogody w czasie Zlotu ZHP (sierpień'18) który odbywał się w Gdańsku niedaleko mojej stacji. Na zlocie było ponad 15 tys. skautów i osób zabezpieczenia logistycznego. W tym okresie właśnie zaczęły się takie przyrosty wejść.

Dwa, trzy dni po zakończeniu Zlotu wejścia wygasały aż do powrotu do normalnych.

Dlaczego teraz występują takie przyrosty wejść nie wiem - może to robota "Rusków" bo obwód Kaliningradzki rzut kamieniem ode mnie :) Druga moja-bliźniacza do HP1001 - stacja IGDASK27 (WH2600) - patrz stopka postu - nie cieszy się takim zainteresowaniem chociaz nadaje tuż obok tej z 5000-nymi przyrostami wejść ;) 
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2018, 21:25:07 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Październik, 2018, 23:23:15 »
Odwiedziny kokpitu  mojej stacji HP1001  zmniejszyły się z 5000 średnio za dobę do 2500 ;)

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Październik, 2018, 22:29:27 »
... z 2500 spadło do 500 odwiedzin na dobę ;)

Offline julek188

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Październik, 2018, 19:21:21 »
witam

jestem nowy i próbuje sparować stacje z wu ale ciągle mam brak odpowiedzi czy sa jakies problemy na serwerze

Offline felix

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Październik, 2018, 21:58:02 »
Witam na forum.
Jaką masz stację i co dokładnie zrobiłeś, aby ją zarejestrować na WU.

Czytałeś może to:

Chcesz założyć konto w www.wunderground.com oraz zarejestrować stację pogodową (PWS) HP 1001 w sieci Weather Underground (WU)?

Zapoznaj się na wstępie z wątkiem www.wunderground.com - pomiń tematy dotyczące aplikacji Cumulus.

Ważna uwaga: rejestracji dokonaj poprzez przeglądarkę np. Mozilla FireFox ponieważ IE ma problemy z przechodzeniem na poszczególne kroki - nie reaguje po wciśnięciu właściwego klawisza  :( (przynajmniej tak było u mnie)

Pierwszy krok to załóż konto na portalu www.wunderground.com - wcześniej wymyśl sobie nick oraz hasło oraz przygotuj swój adres mail - rejestracja poprzez ikonkę sylwetki "ludzika". Po rejestracji nick będzie używany tylko do kontaktów wewnętrznych mailingiem WUmail lub do wystąpień na blogach portalu WU. Logowanie do portalu www.wunderground.com swoim mailem i hasłem. Sugeruję jednokrotne zalogowanie się i późniejsze nie wylogowywanie  ;)

Drugi krok zarejestruj stację (PWS) poprzez www.wunderground.com/personal-weather-station/signup?new=1 - przygotuj sobie nazwę swojej stacji - koniecznie bez polskich liter - ł,ś,ź itp.  ;) - wcześniej musisz być zalogowany jak wyżej. Naprowadź czerwony wskaźnik na Twoja lokalizację. Ustal i wpisz wysokość od gruntu  na jakiej będzie podwieszony zewnętrzny panel czujników. Wcześniej przelicz sobie metry na ft. Wybierz typ stacji jaką posiadasz oraz wypełnij pozostałe okienka  ;) Wstawiając miejscowość korzystaj z podstawianej listy miejscowości - jeżeli Twoja miejscowość zawiera "polskie litery" a w podstawianej liście znajdują się dwie wersje z polskimi znakami i bez - to wybierz nazwę bez polskich znaków. Będziesz wtedy na mapach i w zestawieniach widział pełną nazwę swojej miejscowości bez "dziur" z pominiętymi "polskimi literami".  ;)

PS:
1. na bazie swojego konta możesz zarejestrować wiele stacji pogody (PWS) - jeśli takie posiadasz np w tej samej lub różnych lokalizacjach
2. ikona stacji pojawi się - do kilku godzin - na mapach www.wunderground.com/wundermap/ - czas ten potrzebny jest do odświeżenia serwerów WU i Googla rozlokowanych nie tylko w Kalifornii (USA) ale też w Europie
3. klikając w ikonę swojej PWS odczytasz ID swojej PWS
4. warunkiem koniecznym aby Twoja stacja widoczna była stale w sieci Weather Underground (WU) jest wysyłanie przez nią danych poprzez ruter do sieci Internet - dlatego po odczytaniu ID z wundermapprzejdź asap do kroku trzeciego ;)
5. po ok. 1,5-2 godzinach braku danych z Twojej PWS w sieci - ikona stacji zniknie z sieci WU i pojawi się ponownie po ok. 2 godz. od wznowienia wysyłania danych

Trzeci krok to konfiguracja konsoli stacji poprzez między innymi wpisanie identyfikatora (ID) otrzymanego z portalu w odpowiedniej formatce w Twojej stacji - patrz instrukcja HP 1001 poniżej. Stacja i ruter muszą "widzieć" ten sam czas. Inaczej - po zakończeniu konfiguracji konsoli w PC i w konsoli stacji  musi być widoczna identyczna godzina  - pochodząca z Internetowego Serwera Czasu. Załatwia to automatycznie proces konfiguracji sieci WiFi.
Wepnij konsolę do sieci szerokopasmowej poprzez połączenie konsoli i rutera siecią WiFi - dlatego wybierz w konsoli swój ruter - spośród innych widocznych ruterów np. sąsiadów.

Zapoznałeś się z Instrukcją HP 1001 w części dotyczącej konfiguracji połączenia konsoli stacji z siecią Internetową i z portalem  www.wunderground.com ?

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Październik, 2018, 22:07:35 »
 ;)