Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja Ecowitt HP3501  (Przeczytany 7300 razy)

Offline Mark

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 15
    • Pogoda w gminie Ślesin
Odp: Stacja Ecowitt HP3501
« Odpowiedź #135 dnia: 28 Marzec, 2020, 22:40:12 »
A propos detektora wyładowań Ecowitt umieścił na swoim profilu obrazy wykresów widocznych na ecowit.net dotyczących tego parametru:

Teoretycznie urządzenie wyłapuje wyładowania do 40 km, ale na wykresie zasięg jest większy.
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec, 2020, 17:00:09 wysłana przez Parasol »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #135 dnia: 28 Marzec, 2020, 22:40:12 »

Offline rkl

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 0
« Odpowiedź #136 dnia: 29 Marzec, 2020, 15:57:24 »
dostalem od nich podobne drafty, wszystko idzie w kierunku ujednolicenia szaty z wieksza konsolka.
Dam znac jak juz bede mial firmware

Offline Mark

• Nimbostratus
    • Pogoda w gminie Ślesin
« Odpowiedź #137 dnia: 31 Marzec, 2020, 22:04:42 »
Ecowitt odpuszcza na razie większe zmiany graficzne i wysłał mi do pokazania planowane umiejscowienie danych z detektora wyładowań, czyli na samej górze wyświetlacza:

________

Dzisiaj wreszcie pojawiła się u mnie pokrywa śnieżna - pewnie pierwsza i jedyna w tym półroczu.
Czekałem na nią, bo chciałem sprawdzić działanie stacji pogodowej. Opisywany jakiś czas temu bezprzewodowy deszczomierz firmy Ecowitt WH40 o szerokiej średnicy kołnierza 18 cm ma przewagę nad mniejszymi czujnikami w stacjach zintegrowanych. Mokry lepki śnieg wypełnił lejek opadomierza ponad brzegi. Dopiero w południe całość się stopiła i jak się okazało zebrało się z tej śnieżnej czapy 3.5 mm opadu ciekłego.
Paręset metrów dalej działa stacja Ambient Weather WS-2902 i ona uzbierała ok. 2 mm.
A jaka suma opadu wystąpiła rzeczywiście? Ze zwykłego deszczomierza ogrodowego wynika, że niecałe 4 mm.

Około 7:00

Po 13:00

Tyle się uzbierało w deszczomierzu ogrodowym po stopieniu śniegu:

Ponad 2 godziny trwało topienie się śniegu (w południe było około 4*C):

« Ostatnia zmiana: 31 Marzec, 2020, 22:41:45 wysłana przez Mark »

Offline rkl

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #138 dnia: 20 Kwiecień, 2020, 18:40:35 »
Dzis dostalem detektor wyladowan. Stacja momentalnie go zarejestrowala, ale musze pokombinowac z ustawieniami bo juz mi wykryla dwa wyladowania.
Mam tez dylemat gdzie go umiescic, czy wewnatrz - wysoko (strych) czy tez nisko i na zewnatrz.
Macie jakies sugestie?

Offline Mark

• Nimbostratus
    • Pogoda w gminie Ślesin
« Odpowiedź #139 dnia: 23 Kwiecień, 2020, 00:02:18 »
Jeszcze go nie mam, więc nic nie mogę powiedzieć oprócz tego, że czytałem od innych użytkowników, że nie może być blisko urządzeń elektrycznych i chyba lepiej na zewnątrz.
Z pewnością nie ma obecnie pogody sprzyjającej burzom. Można kalibrować czujnik tak, aby obniżyć jego czułość?

Offline rkl

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #140 dnia: 23 Kwiecień, 2020, 16:58:54 »
Mozna go kalibrowac, mialem go w dwoch miejscach w domu i wylapuje burze :(
Niebawem przeniose go do ogrodu tylko musze mu znalezc dobre miejsce

Offline Mark

• Nimbostratus
    • Pogoda w gminie Ślesin
« Odpowiedź #141 dnia: 24 Kwiecień, 2020, 23:28:52 »
https://vimeo.com/407645041
Powyżej krótki filmik z Hiszpanii pokazujący ewidentny przypadek wykrycia wyładowania atmosferycznego :)

Podobno nie tylko na zewnątrz lepiej go umieścić, ale i gdzieś wysoko, w okolicach dachu.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień, 2020, 09:11:14 wysłana przez Mark »

Offline Mark

• Nimbostratus
    • Pogoda w gminie Ślesin
« Odpowiedź #142 dnia: 06 Maj, 2020, 13:53:52 »
Ecowitt na swoim profilu na FB zapytał użytkowników o to czy są zainteresowani, a właściwie zapowiedział, że jego czujniki WH31 i 32 będą dostępne z bardziej dokładnym sensorem SHT35:

a WH31/WH32 with a probe SHT35 sensor

Sam kiedyś zadałem im to pytanie o dwa cenowe warianty w zależności od dokładności czujnika. Nie wiadomo kiedy będą w sprzedaży. Mają powiadomić kiedy to się stanie.

Offline felix

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 23
    • Awekas
« Odpowiedź #143 dnia: 11 Maj, 2020, 17:37:15 »
Ecowitt na swoim profilu na FB zapytał użytkowników o to czy są zainteresowani, a właściwie zapowiedział, że jego czujniki WH31 i 32 będą dostępne z bardziej dokładnym sensorem SHT35:
Sam kiedyś zadałem im to pytanie o dwa cenowe warianty w zależności od dokładności czujnika. Nie wiadomo kiedy będą w sprzedaży. Mają powiadomić kiedy to się stanie.

Na WXForum piszą już o tych czujnikach od paru dni:
https://www.wxforum.net/index.php?topic=39275.0

Cena 49,99 $. Nawet gdyby obniżyli o połowę to i tak za dużo. Ja tyle nie zapłacę.

Na stronie Ecowitta jest do pobrania nowy firmware  V1.6.2. Pobrałem i zainstalowałem na swoim Misol HP3001. Wszystko OK, oprócz PM2,5 które zaczęło pokazywać 999,9 a GW1000 pokazuje 32. Wróciłem do wersji V1.5.8 i PM2,5 jest normalne.

Offline Mark

• Nimbostratus
    • Pogoda w gminie Ślesin
« Odpowiedź #144 dnia: 11 Maj, 2020, 23:59:18 »
Te czujniki są droższe, może z czasem stanieją. Ogólnie to mogliby pójść w innym kierunku - popracować nad dobrymi osłonami na czujniki temperatury, bo ten co ostatnio wypuścili niewiele daje przy wystawieniu na promieniowanie słoneczne.

Nie zauważyłem nowego firmware, więc nie wgrywałem. Może trzeba im zgłosić, że nie działa.

Z dzisiejszego maila wiem, że chcą zamienić obecnie montowane czujniki UV i promieniowania słonecznego na lepsze. Sugerowali bym ustawił kalibrację na 0.75:
set the UV Gain to be 0.75

Offline rkl

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #145 dnia: 13 Maj, 2020, 17:04:39 »
Po pierwszej burzy mam mieszane odczucia co do detektora wyladowan. Wylapal mi ich 11, kiedy wg jakiegos portalu, w promieniu 40 km ode mnie bylo ich okolo 10x wiecej.
Od poczatku zworki mam ustawione na wysoka czulosc ale chyba za wiele to nie dalo. Po burzy przestawilem jeszcze dodatkowo na indoor co mialo podniesc czulosc i podnioslo bo teraz masz falszywe detekcje.
Czujnik wisi na galezi drzewa jakies 3-4 metry nad poziomem gruntu. Oddalony od najblizszych zabudowan 6-8 metrow. Zadnego metalu w bliskiej odleglosci.
Czekam na to co odpowie Lucy.

Ma ktos juz ten sam czujnik zeby sie podzielic wlasnymi uwagami?

Offline Mark

• Nimbostratus
    • Pogoda w gminie Ślesin
« Odpowiedź #146 dnia: 13 Maj, 2020, 23:25:09 »
Ja mam już wysłany i pewnie dojdzie dopiero w czerwcu. Burz za dużo u mnie nie ma, zwykle czerwiec, lipiec i do połowy sierpnia. Poza tym pojedyncze komórki.  Trochę pracowali nad nim, co mnie lekko zdziwiło, bo przecież puścili już czujniki do sprzedaży. Niektórzy go montują pod dachem, jak rozumiem im wyżej tym lepsza detekcja.

Offline Mark

• Nimbostratus
    • Pogoda w gminie Ślesin
« Odpowiedź #147 dnia: 20 Maj, 2020, 11:25:14 »
Na ecowitt.net dodano możliwość aktywacji alarmu wysyłanego na naszego maila informującego o niskim poziomie baterii dla wybranego czujnika.